Imigracja do Stanów

Przyzwyczajone do swobodnego poruszania się po Europie Zachodniej, często zapominamy, że Stany Zjednoczone nadal narzucają Polakom wiele restrykcji wizowych. Bez względu na to, czy chcemy zwiedzić Amerykę, czy w niej pracować, czeka nas nieprzyjemny proces wizowy. Warto się do niego odpowiednio przygotować.

Poniżej kilka wybranych tekstów o różnych typach wiz. Tutaj natomiast znajdziesz wszystkie posty o imigracji.

 
 
download (1).jpeg

Wiza H1B

Jeśli ktoś kiedyś kontaktował się z Wami w sprawie pracy w Stanach jako programistka, najprawdopodobniej chciał Was przenieść na tej wizie. Wiza H1B jest wizą nieimigracyjną, pozwalającą firmom na stosunkowo tanie i szybkie zatrudnienie obcokrajowców na stanowiska, które trudno zapełnić przez lokalnych kandydatów. Najwięcej aplikacji o wizę H1B ma miejsce wewnątrz takich dziedzin jak architektura, inżynieria, matematyka, nauki ścisłe i medycyna. Mój mąż inżynier i większość jego koleżanek i kolegów Europejczyków została sprowadzona przez firmy technologiczne właśnie na wizie H1B.

 
download.jpeg

Wiza L1

Wiza L1 to wiza, na której obecnie mieszkam i pracuję w Stanach, więc znam ją najlepiej. Nie jest lepsza ani gorsza od wizy H1B - każda z nich ma swoje plusy i minusy. Zanim przeczytasz ten tekst, proponuję zerknąć na wcześniejszy artykuł o wizie H1B, bo poniżej będzie do niego sporo nawiązań.

 
augusto-navarro-151563.jpg

Wiza turystyczna - B1/B2

Lato już za rogiem - wiele z nas pewnie marzy o wakacyjnej podróży do Miami, Nowego Jorku, czy Hollywood. Niestety, Polacy nadal należą do narodów, które potrzebują wizy typu B na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych, a w ubiegłym roku co dwudziesta polska aplikacja została odrzucona. Niby 5% to niewiele, ale i tak warto dobrze przygotować się do rozmowy z konsulem, by zwiększyć swoje szanse na wizę wieloletnią i zminimalizować stres przed rozmową.