BadassWomenPhotosKarolinaRaginel2019-1+%281%29.jpg

Hi.

Blog po polsku o życiu w Dolinie Krzemowej | Unsolicited baby advice from a mother of one

Najpopularniejsze w sieci buldogi francuskie (w tym jeden z San Francisco!)

Jak widać po moim opisie w Gravatarze, marzy mi się buldog francuski (Frenchie) do kompletu z francuskim mężem, którego już sobie nabyłam (jak mu chcę dokuczyć, mówię na niego też "Frenchie"). Buldogi francuskie (nie mylić z buldogami!) nie zawsze mi się podobały, a teraz mi się śnią po nocach.

To ten rodzaj psa jest trafnie określany w angielskim ugly cute - brzydki i słodki jednocześnie, albo tak brzydki, że aż słodki. Jeszcze pewnie rok temu uważałam, że Frenchies są bardziej ugly niż cute i nigdy w życiu nie wybrałabym sobie takiego psa. Ale później zaczęłam obserwować na Instagramie jednego Frenchie poleconego przez koleżankę, później drugiego, trzeciego... Jak je tak często widziałam, zmieniłam zdanie. No i jeszcze usłyszałam, jakie potrafią z siebie wydać dźwięki - teraz kocham je, ubóstwiam i chcę się z nimi przytulać, i im powiedzieć, że wszystko będzie dobrze, i że wcale nie muszą umieć szczekać.

[facebook url="https://www.facebook.com/mannythefrenchie/videos/1056169954412733/" /]

Poniżej przedstawiam zatem listę moich ulubionych buldogów francuskich sieci. Najbardziej podoba mi się to (poza tym, jak są koffane), że ich właściciele wykorzystują popularność swoich pupili do bardzo fajnych, pozytywnych rzeczy - głównie w kampaniach społecznych promujących adopcję psów, czy w zbiórkach pieniędzy na lokalne schroniska.

#1 Manny the Frenchie

manny-frenchy-tour.jpg

Najpopularniejszy na świecie buldog francuski z 1,2 mln fanów na Facebooku. Ma 4 lata, mieszka w Chicago, a imię otrzymał po bokserze Manny Pacquiao. Numer jeden w sieci, w domu musi dzielić przestrzeń z czterema innymi psami (trzema buldogami francuskimi, i jednym buldogiem). Z całej piątki podobno jest największą divą - zawsze chce być w centrum uwagi, pozostałe psy zawsze muszą się do niego dostosować.

Manny pojawia się już w reklamach - między innymi American Apparel czy Conversa, oraz w kampaniach społecznych przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt. Właściciele Manny'ego prowadzą sklep internetowy z ubraniami i akcesoriami z twarzą swojego psa - można w nim między innymi kupić poduszkę z Mannym (rozważam, bo - jak wspomniałam - chcę się z tymi psami przytulać).

#2 Trotter

trotter-french-bulldog-13_0.jpg

Niegdyś najpopularniejsza w internecie, niedawno zdetronizowana przez Manny'ego. Trotter nazywana jest w sieci buldogiem-hipsterem, gdyż jej właścicielka Sonya Yu ma niesamowity talent do przebierania Trotter w szalone kostiumy, stroje vintage, i niebanalne dodatki w rodzaju różowego boa. Sonya wypowiedziała się dla The Huffington Post na temat swojej podopiecznej:

I think she has an inkling that she's famous. She understands that she has a certain effect on people. She knows how to give the cute eyes to get people to give her food. I mean, when we're walking down the street, chefs literally run out of restaurants to give her bacon.

Trotter jest mi szczególnie bliska sercu, gdyż mieszka w San Francisco :) Obserwuje ją na Instagramie ponad 200 000 fanów.

1426009983639-cached.jpg

#3 Miss Pickle

Właścicielka Miss Pickle jest doradcą artystycznym - pomaga bogatym mieszkańcom Nowego Jorku w zakupie dobrej jakości sztuki współczesnej. Ze względu na zawód, bardzo często pojawia się w galeriach sztuki. Do muzeów nie może przyprowadzać swojej buldożki, ale do nowoczesnych galerii już tak - szczególnie w liberalnej dzielnicy Manhattanu, Chelsea. Kiedyś przez przypadek zrobiła zdjęcie Miss Pickle na tle artystycznej instalacji Korakrita Arunanondchai, i tak jej i jej znajomym się to spodobało, że robi zdjęcia psu z dziełami sztuki do tej pory.

Miss Pickle obserwuje na Instagramie ponad 7000 osób, czyli o wiele mniej od Trotter czy Manny, ale ze wszystkich trzech jest to najbardziej kreatywne wykorzystanie psa do promowania - tutaj, sztuki.

I jak, podobają Wam się buldogi francuskie? Chcielibyście takiego psa, czy wydaje się Wam zbyt dziwny?

#firstworldproblems: tęsknota za prasą i kioskami

Highway 101, czyli droga-symbol kalifornijskiego stylu życia