Kim są DREAMers, i dlaczego tyle o nich się mówi w Stanach?

We wtorek Biały Dom ogłosił, że zakończy program Daca (Deferred Action for Childhood Arrivals). Program otworzył drzwi do tymczasowej legalizacji pobytu w Stanach osobom, które zostały przywiezione tutaj nielegalnie jako dzieci - korzysta z niego niemal 800 000 osób. Nowe aplikacje nie będą akceptowane od marca przyszłego roku, a osoby, które są do Daca zarejestrowane obecnie, nie będą mogły aplikacji przedłużyć.

Kilka rzeczy, które zaskoczyły mnie w Hawajach

Właśnie wróciłam z Hawajów! Jestem z tych, co raczej wolą zwiedzanie zabytków od opalania się i surfowania, ale tym razem się skusiłam, bo kolega brał w tym tygodniu ślub na plaży przy zachodzie słońca (jak w amerykańskich filmach!). No i to jedzenie - pyszne, świeże ryby i owoce morza na każdym kroku! Hawaje zdecydowanie spełniły wszystkie moje oczekiwania, choć było kilka rzeczy, które mocno mnie w nich zaskoczyły.

Jak Kalifornia zmieniła moje nawyki żywieniowe

Nigdy nie interesowałam się gotowaniem, ani jedzeniem ogólnie. Ale w Kalifornii od tego tematu nie da się uciec, i w końcu uległam pod presją. Doskonała umiarkowana pogoda przekłada się na świeże warzywa i owoce dostępne o każdej porze roku, a wysoki odsetek imigrantów oznacza bogactwo produktów z całego świata i autentycznych restauracji jakby wyrwanych prosto z Hong-Kongu, Paryża czy miasta Meksyk. Oto cztery kulinarne nawyki, które wyrobiło we mnie mieszkanie w Dolinie Krzemowej.

Najczęściej pojawiające się pytania przy ubieganiu się o amerykańską wizę turystyczną

Lato już za rogiem - wiele z nas pewnie marzy o wakacyjnej podróży do Miami, Nowego Jorku, czy Hollywood. Niestety, Polacy nadal należą do narodów, które potrzebują wizy typu B na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych, a w ubiegłym roku co dwudziesta polska aplikacja została odrzucona. Niby 5% to niewiele, ale i tak warto dobrze przygotować się do rozmowy z konsulem, by zwiększyć swoje szanse na wizę wieloletnią i zminimalizować stres przed rozmową.

Amerykańskie #firstworldproblems, czyli jak Stany utrudniają mi życie

Jeśli przeczytałaś chociaż jeden wpis z mojego bloga, na pewno zorientowałaś się, że uwielbiam Kalifornię i polecam przeprowadzkę tutaj z całego serca. Kocham to słońce, uśmiechniętych ludzi, awokado na śniadanie i pracę w światowej stolicy technologii. Jest jednak kilka małych rzeczy typowych dla Stanów czy Kalifornii, które utrudniają mi życie, a które w Polsce rozwiązaliśmy zdecydowanie lepiej. Oto moje #firstworldproblems - edycja kalifornijska.