Migawki z meczu futbolu amerykańskiego

Nigdy nie lubiłam sportu, a w szczególności dyscyplin grupowych. Pływanie, bieganie, Chodakowska - to jeszcze podtrzyma moją uwagę, ale piłka nożna, siatkówka i koszykówka nudzą mnie strasznie. Dlatego tym bardziej byłam zaskoczona, że mecz futbolu amerykańskiego bardzo mi się spodobał i nie mogłam uwierzyć, że tak szybko minęły mi te trzy godziny na stadionie.

Obalamy mity: praca z partnerem w jednej firmie jest niezdrowa

Wspominałam już w kilku poprzednich postach, że, tak jak ja, mój mąż też pracuje w Facebooku. Praca z partnerem w jednej firmie może się niektórym wydać niedobra dla związku, bo przecież trzeba za sobą zatęsknić. A jak już nie ma innego wyboru i pracuje się w jednej firmie, to trzeba wytworzyć sobie system, żeby się w biurze nie widywać, bo inaczej to tak niezdrowo.

Marki, których nie znałam przed przeprowadzką, a teraz je kocham

Przed Świętami moje myśli znowu zaczynają krążyć wokół zakupów... Całe szczęście, jestem jedną z tych osób, które rzadko eksperymentują z nowymi markami. Przez to może i mój dom, szafa, i półka z magazynami są dość nudne, ale za to zakupy zabierają mi bardzo niewiele czasu, a po każdej sklepowej wyprawie mam poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Poniżej kilka marek, do których wracam regularnie.

Święto Dziękczynienia dla początkujących

Amerykańskie dzieci uczą się w szkole następującej historyjki: na początku XVII wieku na pokładzie statku Mayflower do Ameryki przybyli pielgrzymi. Pielgrzymi byli skromni i pracowici, ale matka natura była dla nich surowa - w ciągu pierwszej zimy zmarła z głodu i chorób prawie połowa z nich. W przetrwaniu przez te trudne miesiące pomogli im Indianie, którzy znali teren i byli lepiej przygotowani na zimną porę. Lato kolejnego roku było bardzo obfite i pielgrzymi mieli wystarczająco dużo jedzenia, żeby bez problemu przetrwać kolejną zimę. Z tej okazji zorganizowali wielką ucztę dla Boga, który wynagrodził ich za ciężką pracę, i dla Indian, którzy pomogli im rok wcześniej. I tak narodziło się Święto Dziękczynienia.

Najczęściej powtarzające się pytania o wizy i imigrację

Ostatnio częściej niż zwykle dostaję wiadomości dotyczące wiz, co mnie bardzo cieszy, ale z drugiej strony muszę wiele osób przeprosić za brak odpowiedzi (przepraszam!). W pracy pod koniec roku mamy kompletny sajgon, a każdą wolną chwilę pożera mi Józka. Dlatego też szybko zebrałam powtarzające się pytania o wizy i imigrację - mam nadzieję, że odpowiedzi w jednym miejscu pomogą wielu osobom.

Jak Sheryl Sandberg wpłynęła na moje życie i karierę

Jestem wielką wielką szczęściarą - mam okazję słychać Sheryl na żywo właściwie każdego tygodnia, a w najgorszym wypadku każdego miesiąca. I choć słuchanie jej jest absolutnie wyjątkowym doświadczeniem, które może poruszyć największego nawet twardziela, Sheryl zaczęła wywierać wpływ na moje życie znacznie wcześniej niż mój pierwszy dzień pracy w Facebooku. Wybrałam trzy porady z książki Lean In i jej publicznych wystąpień, które szczególnie wzięłam sobie do serca.